EPC Polska - co dalej ?
    SQ9JXB pisze:

Janku widzisz po postach, jest małe zainteresowanie, i nie wiem czy ma sens angażować się w odnowę Klubu?

No widzę. Ale według mnie sens jest.
    Klub EPC Polska to nie to samo co Stowarzyszenie. Jeżeli Klub będzie aktywny i będzie działał według ustalonych założeń, to ma duże szanse powodzenia a Stowarzyszenie samo upadnie.

takie jest moje zdanie.

Witam!
Piszecie , że jest małe zainteresowanie tematem bo jest mało zabierających głos w dyskusji. Może nie ma się czemu dziwić, skoro w lutym tego roku podobna dyskusja na podobny temat toczyła już się na tym forum. Jej efekt w podsumowaniu - przy zamykaniu tematu był taki: (cytat)

"Oczywiście Koledzy! Należy zamknąć temat. Spróbuję jednak podsumować.
Temat założyłem pół żartem pół serio, a wyszło na serio.
Po kilkunastu postach pozwoliłem sobie rozesłać ankietę do 137 użytkowników tego forum z pytaniem – czy wstąpili by do Klubu SP DIGI gdyby powstał? Otrzymałem ponad 40 odpowiedzi z czego 80% na tak.
W tym miejscu chciałbym również przytoczyć fragmenty niektórych e-mail’i jakie otrzymałem:
„Zatem po co wyważać po raz kolejny otwarte drzwi. Jeżeli jest tylu chętnych do założenia nowego klubu proponuję skierować ich zainteresowanie na PK RVG.”
„Jednakże uważam, że kolejny ogólnopolski klub dotyczący łączności cyfrowych nie ma realnych szans powodzenia i z tego względu jestem przeciwnikiem tego rozwiązania.
Namawiam na rozważenie kwestii odmłodzenia, odświeżenia i pchnięcia na nowe tory klubu PK RVG, którego jestem członkiem i w czym chętnie pomogę.”
„Cześć Henryku!
Moja oschła odpowiedź ,,NIE" zawierała pytanie czy nie wystarczy PK RVG ?
Teraz gdy Jego wieloletni prezes SP2JPG odszedł do wieczności i nie tylko z tego powodu przypuszczam, że jest potrzeba zaangażowania się nowych ludzi chcących kontynuacji lub jeśli to uzasadnione wprowadzania zmian w PK RVG, korzystnych dla rozwoju emisji cyfrowych i cyfryzacji w naszym krótkofalarstwie.Uważam, że nie koniecznie trzeba powoływać nowy konkurencyjny do PK RVG klub ogólnopolski.
VY73 ………
************************************************************************************************
Koledzy! Uważam, że autorzy powyższych e-mail’i mają rację."
Może spróbujemy „zrewolucjonizować” PK RVG?

I to by było na tyle. Temat zamykam!
Zapraszam do dyskusji w nowym wątku –PK RVG co dalej?
VY73! Henryk "
Koniec cytatu.
Janku, jeśli odnieść się do stwierdzeń zawartych w powyższym podsumowaniu to nie ma się co dziwić, że jest mało chętnych do dyskusji. Ja sam zastanawiałem się czy warto po raz drugi podejmować temat. Doszedłem jednak do wniosku, ze warto. Dlaczego?
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oprócz PK RVG działał klub na zasadach określonych w temacie. PK RVG jest klubem ogólnopolskim umieszczonym w strukturach PZK i działa na trochę innych zasadach. Klub EPC nie powinien być konkurencją dla PK RVG, lecz uzupełnieniem działań w zakresie organizacji różnych przedsięwzięć w temacie emisji cyfrowych, takich, jakie będą potrzebne jego członkom. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie ażeby wspierać działania obu klubów.
Tak informacyjnie podaję, że we wrześniu tego roku, w Burzeninie odbył się XXVII Zjazd PK RVG, wybrano nowe władze Klubu http://www.pkrvg.org/27zjazd/Sprawozdanie_PKRVG.pdf .

Dalej, trzymając się tylko faktów:

Henryk SP6LUP rozesłał ankiety w sprawie klubu do 137 użytkowników tego forum, odpowiedziało ponad 40 osób, z tego ponad 80% na tak.
Te 80% na tak, to około 30 osób. W podsumowaniu przytoczono trzy opinie na nie, ze wskazaniem na skierowanie działań do PK RVG.
Powstaje pytanie, czy 30 osób deklarujących akces do klubu to mało, czy dużo? Wydaje mi się, że w naszych warunkach to raczej dużo.
Jeśli potraktować działania Klubu PK RVG jako wyczynowe (np organizacja SP DX RTTY C), to działania Klubu EPC powinny zawierać również aspekty wzajemnej pomocy w rozwiązywaniu problemów sprzętowych, programowych i regulaminowych a poprzez to do mobilizowania i zachęcania do udziału w zawodach przez bardziej doświadczonych kolegów. Zawody to jedna z lepszych form szlifowania swoich umiejętności operatorskich oraz przygotowania sprzętu i oprogramowania.
P.S. Janku dziękuję Ci za podjęcie tematu.
Pozdrawiam, Zbyszek SQ9CXC