EPC BPSK63 QSO Party 2011
[quote=M0OSH]
  sp9bnm pisze:

   M0OSH pisze:

   Ja tylko symbolicznie 13QSO to są jedyne zawody z palety EU-EPC których nie darzę sympatią.

  Wojtku!
  moje odczucia są bardzo zbieżne z Twoimi, praca w tych zawodach bardzo przypomina robienie łaczności EME z uzyciem najnowszego oprogramowania typu JT oczko
  pozdrawiam


A mozesz rozwinac mysl o porownaniu z jt[/quote]

OK, pozwoliłem sobie na zbyt daleko idace przybliżenie, sorry, chodzi mi o to, że wystarczy odebrac tylko znak, program mixW podpowiada nr EPC. Wystarczy, że w odbieranym tekscie, mimo zkłóceń lub QSB, pojawią się cyfry i bardzo szybko wiemy czy jest ok i możemy zaliczyć łączność. Dla niektórych wymiana grup kontrolnych to była zwykła uprzejmość, zdarzało mi sie, że korespondent witał mnie moim numerem EPC i QSL.
Z krajowych zawodów podobna sytuacja byłe jeszcze w ubiegłym roku w grupie zawodów organizowanych przez PGA C. Myślę że mam w tym jakiś udział, że obok stałej gminy wprowadzono nr kolejny łaczności jako element zmienny.
W EU EPC PARTY wystarczyło by np. zamiast mało znaczących liter EPC, wprowadzić nr seryjny, Ale wtedy trudniej logować, ( trzeba by zacząć być zawodnikiem a nie operatorem komputera) no i trzeba by zrobić nowy program do rozliczania.
Przepraszam, rozpisałem się
pozdrawiam


  PRZEJDŹ NA FORUM