DZ Sienna - Sa jeszcze ładne i dobre trx-y
    M0OSH pisze:

    Zupełnie przypadkiem trafiłem na ten TRX wizualnie bardzo mi się podoba co do konkurencji dla Elecrafta myślę że to inna półka. Takiego K3 to się składa jak klocki w przypadku sienny tu się lutuje go od podstaw. Modułowa konstrukcja pozwala na rozpoczęcie przygodny z nim od samego RX i z biegiem czasu dokupowanie dodatkowym modułów by uzyskać pełny 100W trx wesoły. Kolejny ciekawy projekt to DER SOLF miemiecki trx cena 700 ojro w qrp-shop.de

K3 składa się z klocków - faktycznie, ale K2 - nie. I kity K2 są kupowane do tej pory, ciesząc się dużym powodzeniem. Właśnie ze względu na możliwość lutowania blok po bloku, kawałek po kawałku. Aczkolwiek K2 jest już nieco starawą konstrukcją.
Ciekawe jak Sienna wychodzi parametrami w stosunku do takiego K2 czy K3. Nie znalazłem żadnej strony, która by je porównywała podając podstawowe parametry.

DER SOLF jest faktycznie bardzo interesujący. Miałem możliwość obejrzeć go kilka razy na imprezach krótkofalarskich w DL. To sztandarowy produkt Petera DL2FI i Nikolaia DL7NIK. Kit jest drogi (ale który kit porządnego radia jest tani :-)) ale bardzo sympatyczny i przemyślny.

Może na fali takich pomysłów (K2, Sienna, DER SOLF) z forum sp-hm.pl wykluje się komercyjny polski kit? Husarek i Husar są dobrze opracowane.


  PRZEJDŹ NA FORUM