Polska WW BPSK 63 Contest 2013
Jurek!
Mogą być przypadki, ze ktoś za tydzień będzie wołał, ale też powinno się stosować zasadę zapoznania się przed zawodami z aktualnym regulaminem, zmiany bowiem zawsze mogą nastąpić w kolejnej edycji.
Termin rozliczenia niech będzie taki, aby swobodnie i bez stresów zawody rozliczyć, ważne aby został dotrzymany. W kwestii włączenia pasma 160 m popieram Petroniusza, mam podobną opinię,choć na upartego dipol na to pasmo mógłbym powiesić, ale.... zakłócenia i sąsiedzi . Dużo zawodów jest organizowanych bez tego właśnie pasma. Premiowanie za QSO ze stacjami polskimi tak, ale raportu bym nie zmieniał, po co komplikować sprawę. Są już zawody, gdzie nie wymienia się nawet RSQ tylko numer, lub inny wyróżnik zawodów. Jeśli już to tylko podawać przez członków klubu literkę np. E a nie cały numer. (Tu pytanie czy tylko stacje z SP podają, czy każda stacja, która należy do klubu EPC, czy krajowego odpowiednika??) Można nawet QSO (tych co będą podawali w raporcie E) dodatkowo punktować, tylko czy ma sens rozbudowa raportu?
Jeśli chodzi o 12 godzinny sprint, to jako jedną z kategorii, 24 godziny niech zostanie. Jest to podstawowa formuła i trzeba ją udoskonalać. Zawirowania z regulaminem w tym roku może trochę wypaczyły obraz zawodów, ale to nie powód, żeby robić rewolucję. Mnie osobiście daje do myślenia nikły udział stacji europejskich, poza rosyjskimi i ukraińskimi. Prawidłowa ocena tego faktu i wyeliminowanie jego przyczyny w roku przyszłym może znacznie poprawić frekwencję stacji. Przecież w podobnych zawodach, przy o połowę mniejszej liczbie QSO zaliczałem 2 razy więcej DXCC. To o czymś mówi. myślę,że w tej kwestii wypowiedzą się ci, którzy na zawodach zjedli przysłowiowe zęby.
Petroniusz, potwierdzam że walka do końca była ostra. Ale nasi też walczyli do końca. Na moje ostatnie 14 QSO - 10 to stacje polskie - i tak trzymać!
Zbyszek SQ9CXC


  PRZEJDŹ NA FORUM