Interface YAESU FT817/857/897
Chodziło mi o to jakie napięcie musi wchodzić do radia na wejście PTT, by poprawnie zadziałało. Jak mierzę napięcie na wyjściu transoptora to nie mam nic i dlatego podejrzewam, że coś jest z nimi nie tak (może jakaś kiepska partia). Czytałem też gdzieś, że czasami za transoptorem trzeba dać tranzystor dla wzmocnienia w takim układzie jak pokazałeś, albo można też chyba zastosować transoptor z układem darlingtona (ten tranzystor wzmacniający jest już wewnątrz)- konstrukcje z takimi transoptorami oferują koledzy w swoich zaawansowanych układach.

Co do znaku. Miałem szczęście i pomógł mi zbieg okoliczności. Zadzwoniłem do UKE do komisji egzaminacyjnej, co ze świadectwami, zdarzyło się tak, że były właśnie wkładane w koperty do wysłania. Miałem wolne w pracy i pojechałem szybko odebrać osobiście. Chwilę rozmawiałem i wyszło tak, że mają taki znak wolny i że mam na wniosku o pozwolenie radiowe wpisać, że chce ten znak. Więc pojechałem zaraz do delegatury, złożyłem wniosek, no i mam SP.

Jak dostaniesz znak musimy spróbować łączności. W weekendy zawsze jestem w Łodzi można mnie złapać na CB lub 10 i 12 m. Mam tam 5/8 verticala więc nie będzie problemu by dolecieć do Ciebie. Z Warszawy musimy spróbować digi na 17 lub 20 m, bo odbieram sygnały z 7 okręgu Przy twojej antenie powinno się udać.

Trzeba pożądnie ustawić wysterowanie do nadawania. W moim przypadku przy słabych antenach wszystko inne musi chodzić perfekcyjnie, żeby można było odebrać mój słaby sygnał.


  PRZEJDŹ NA FORUM