Polski oddział EPC
Witam uczestników dyskusji o SP-EPC,

Znalazłem wreszcie nieco czasu, przeczytałem wszystkie wpisy na tym forum i widzę konieczność przypomnienia początków tej dyskusji. Wtedy, w lipcu 2010, napisałem o celach i sposobach działania EPC:

„Europejski Klub PSK (w skrócie EPC) jest nieformalnym klubem krótkofalowców, zrzeszającym licencjonowanych operatorów i nasłuchowców. Celem klubu jest utrzymania wysokiego poziomu amatorskich łączności radiowych emisjami PSK na wszystkich pasmach amatorskich i promowanie dobrych praktyk w działalności krótkofalarskiej ”. Jak dotąd, powstało 5 sekcji krajowych EPC.
Z obserwacji stron internetowych tych sekcji wynika obraz działalności polegający na promowaniu klubu EPC i jego działań wśród krótkofalowców w swoich krajach. Niewątpliwie ważna jest dostępność szczegółowej informacji o działalności EPC w językach krajowych, co jest istotne dla osób bez znajomości języka angielskiego.
Jak widzę utworzenie i działanie EPC-SP:
- powstanie nieformalnej grupy inicjatywnej
- nawiązanie stałego kontaktu z organizatorami/menedżerami EPC, którzy określą zasady działania sekcji EPC-SP w ramach nieformalnego klubu EPC
- sformułowanie koncepcji długofalowego działania EPC-SP, utworzenie zespołu osób gotowych do codziennej, realnej pracy
- opracowanie koncepcji strony internetowej EPC-SP
- utworzenie strony internetowej przez profesjonalistę (-ów)
- wyznaczenie osób do stałej aktualizacji strony internetowej
- wypracowanie koncepcji promowania EPC-SP wśród krótkofalowców SP
- stałe i okresowe działania promocyjne

Dotychczasowe działania Janka sq9jxb, Jurka sq6fhp, Henryka sp6lup i innych osób skupiały się w obszarze powyższych pomysłów i zbliżyły nas do rychłego powstania SP-EPC.

Ale cały czas przewijają się w dyskusji i w projektach grafiki na stronie www.sp-epc nieprecyzyjne określenia, które mogą wprowadzać w błąd osoby mniej zorientowane w temacie:
1. Polski Klub PSK
2. Polska Grupa EPC
3. Klub Sympatyków Emisji Cyfrowych
4. SP-DIGI

Proponuję od tej pory posługiwać się jedną, precyzyjną nazwą: Polska Sekcja Europejskiego Klubu PSK (Polish Section European Phase Shift Keying Club).
Tylko taka nazwa występuje w logo wszystkich dotychczasowych Sekcji Krajowych EPC, pisana po angielsku lub w języku krajowym - sprawdzałem dokładnie u Czechów, Rosjan i Ukraińców, tak właśnie jest.

Ad. logo SP-EPC:

Obecne projekty logo autorstwa Marka sq8mxs nie są moim zdaniem do zaakceptowania ze względu na:
- niewłaściwą nazwę klubu
- deformację liter skrótu SP EPC (ja wiem, że wynika to z "falowania" flagi, ale daje to nieestetyczne wrażenie)
- nasza flaga państwowa nie ma płynnego przejścia pomiędzy kolorami, więc nie twórzmy nowej wersji flagi (i Czesi, i Ukraińcy, i Rosjanie wstawili w logo dokładny wzór swoich kolorów, bez artystycznych interpretacji).

Ad. strona www.sp-epc:

Jestem za zastosowaniem szablonu Joomla strony EPC, najlepiej ze strony niemieckiej http://www.epc-dl.de/ , ale niekoniecznie. Joomla ma bardziej estetyczne szablony niż ten.
Nazwa klubu SP-EPC (w banerze i w treściach strony też powinna być taka jak w logo: Polska Sekcja Europejskiego Klubu PSK (Polish Section European Phase Shift Keying Club).

Co do zawartości strony to propozycja Janka przesłana Cezaremu jest do przyjęcia, poza wpisami o SP-DIGI. Jakie treści miałyby zawierać wpisy w tej sekcji? Czy dotyczą sekcji SP-EPC czy też Klubu sympatyków emisji cyfrowych SP-DIGI?

Vy 73! Tadeusz sp5cqi


  PRZEJDŹ NA FORUM