CQ WW WPX RTTY
co i jak?
Fakt - mam IC-735 i jestem z niego zadowolony.
Petroniusz - musisz sprawdzić poszczególne elementy zestawu aby dojść do tego, co powoduje nieczytelność lub słabe dekodowanie w RTTY.
Na początku miałem laptopa i kartę dźwiękową in board. Nie było źle. Ale jak to mówią, trzeba udoskonalać. Córka dostała laptopa, a ja wziąłem desktopa - F-Siemens, Celeron 3 GHz i 2 GB RAM. I to było to. No ale po 3 miesiącach padła płyta główna. No to postawiłem HP DC7600 (desktop)
WinXP Pro SP3 i karta dźwiękowa Sound Blaster 5.1 VX. Procesor 3 GHz, 2 GB RAM. A zamówiłem sobie kartę Sound Blaster AUDIGY. Bo twierdzę że dużo zależy od karty dźwiękowej.
Interfejs MUSB2232FK. Teraz robię testy z wpiętym DSP-9+ między interfejs a komputer.
Nie jestem tak aktywny na Digi jakbym chciał ze względu na pracę, ale jak sa zawody a mam czas to pracuję, kolekcja dyplomów tez sie powiększa. O antenach nie pisze bo to osobny temat.
W twoim przypadku postawiłbym taki komputerek, cena niewielka nawet z monitorem LCD.
Zmienił interfejs, zainstalował HRD i pracował. Nawet w RTTY. Podejrzewam że u Ciebie problemem może być interfejs i karta dźwiękowa. I jeszcze jedno. Nie polecam systemu Win7 jako systemu na komputerze do obsługi programów krótkofalarskich. Musisz przemyśleć strategię i rozwiązać kilka problemów, a wtedy praca w Digi to będzie czysta przyjemność. jak mogę w czymś pomóc to bardzo chętnie.


  PRZEJDŹ NA FORUM