CQ WW RTTY
Petroniusz, jako podstawowego logu do logowania QSO używam DX4WIN. Jest tam prawie wszystko a nie jest tak skąplikowany jak inne programy. Podstawowe funkcje to zapisywanie QSO i dx cluster króry pokazuje mi co jest potrzebne a co nie. Ma świetnie rozbudowanane filtry, np. do wysyłania qsl. Mogę sobie ustawić różne konfiguracje wysyłania kart. Np Chcę wysłać karty za CW lub SSB lub inne emisje. Wtedy ustawiam sobie opcje drukuj np. tylko qso ze strfy 15 lub tylko JA, lub tylko RTTY etc. Ponieważ używam dużego monitora 22 cale to mogę sobie otworzyć jedncześnie DX4WIN i MMVARI w którym wybieram np rtty lub psk. Tak, że widzę w clusterze to co się dzieje na pasmach i jednocześnie mogę pracować kilkoma emisjami oczywiście nie naraz.
Zaczynałem od programu LVG LOG. Fajny był ale się skończył. Kupiłem więc DX4WIN i do niego się przyzwyczaiłem. Jest sporo programów dla hamsów i każdy może sobie wybrać to co mu pasuję. Używałem również MIX-a ale jakoś nie mogłem się przekonać. Wiem, że gdybym od niego startował i się do nie przyzwyczaił to pewnie bym go do dzisiaj używał. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i na to się nic nie poradzi.
Musisz więc eksperymentować z różnymi programami i wybrać ten który Ci najbardziej odpowiada....
To tak jak za młodu z dziewczynami. Chodzisz z wieloma, próbujesz aż wkońcu trafiasz na tę jedną i już po Tobie (hi).....


  PRZEJDŹ NA FORUM