CQ WW RTTY
Witam ponownie Petroniusz. Sorry ale nie wiem jak w N1MM dopisać nowe zawody. Jeszcze tego nie przerabiałem.
Ale mam inny sposób, wybieram podobne zawody lub takie w których można wpisywać raporty odebrane obowiązujące w danych zawodach.
Wynik mnie nie interesuje bo i tak organizatorzy policzą za mnie. Nie można też porównywać logów logujących do logów typowo contestowych. Każdy ma robić co innego. Zacząłem się dopiero wczytywać w polski help zamieszczony przez Henryka. Po dość pobieżnym przejżeniu znalazłem wiele fajnych opcji o których wcześniej nie miałem zielonego pojęcia. Muszę to wszystko dokładnie przeczytać i popróbować z programem. Tak jak wcześniej pisałem każdy program jest inny i w każdym są inne lub podobne opcje. Według mnie to co ma wszystko w jednym miejscu nie może być super. Np anteny, każda wielopasmowa będzie gorsza od jednopasmowej, każdy TRX który pracuje od 160 metrów do 70cm też będzie ustępował urzadzeniom na kf i oddzielnie na ukf.
Według mnie należy więc w miarę możliwości dążyć do ideału rezygnując z kompromisów. Co do tej funkcji w mixie przestrajania radia myszką to w n1mm możesz to robić strzałkami w górę lub w dół. Musisz też pamiętać, że pracując w zawodach nie bawisz się komputerem lecz używasz go do pomocy. Radio obsługujesz jedną ręką a komputer grugą. Jeżeli będziesz posługiwał się tylko jedną ręką to w ciągu 48 godzin pracy w zawodach dużo stracisz cennego czasu. Chyba, ze pracujesz dla ciekawostek. W n1mm to co Ci jest potrzebne wyświetlane jest w różnych kolorach. To ociąganie przy zmianie pasma w n1mm może się brać z tego, że komputer się nie wyrabia. U mnie nie ma z tym problemów. Klikam na spot lub znak na bandmapie i już jestem na qrg korespondenta. Teraz idę już leżeć bo 13 godzin w qrl-u totalnie mnie osłabiło. Gdyby coś to pisz w temacie N1MM.


  PRZEJDŹ NA FORUM