N1MM
Logowanie zawodów
    SP7IIT pisze:

    No to gratulacje Petroniusz. Jakoś Ci zaczyna wychodzić w zawodach. Co do N1MM to nie musisz korzystać z DX clustrów. Wystarczy go nie uaktywniać. Co do spotów to jest tak, jeżeli wyślesz jakiś spot, to pojawia się on na prawie wszystkich dx clusterach. Druga sprawa to rtty lub psk. Na psk jak pracujesz mocą 100 wat to jest to duża moc, natomiast na rtty w zawodach 100w to właściwie qrp. Co do spotów w zawodach to w zawodach na psk jest ich bardzo mało. Natomiast na rtty/cw/ssb to jak są popularne zawody to nie ma innych spotów jak tylko w zawodach. Ja używałem w zawodach N1MM i pracował wyśmienicie. Jak się kiedyś do niego przekonasz to będziesz się zastanawiał jak kiedyś mogłeś pracować w mixie.

Parę spraw hmmmm... mi wyjasniłeś - szczególnie to RTTY, ale..... inni koledzy tez uzywają ok 100W i tak nie narzekają ?
Mimo wszystko myslałem że osiągnę około 500 QSO ale nie wyszło smutny
Co do spotów tez już wiem więcej- dziekuję.
Co do N1MM to cały czas pracuje nad nim ale mam zastrzeżenia do waterfallu w emisji PSK czyli MMVARI - jest fatalny i widać strasznie dużo smieci. Usiłowałem do tego zaprząc FLDIGI bo jego waterfall jest znacznie lepszy i czystszy ale cos fiksuje współpraca.
Powoli poznaję N1MM i kto wie czy sie nie zaaadoptuje do niego. Ma wiele funkcji i usprawnień.
Jak wobec tego w tej kategorii wypada UR5EQF log ? bo oferuje podobne funkcje? Czy masz jakies doświadczenia?
W N1MM szczególnie mnie zainteresowała praca ESM i próbuje to poznać. Na razie jeszcze nie jestem gotów do pracy w zawodach na tym programie.


  PRZEJDŹ NA FORUM