N1MM
Logowanie zawodów
Drogi Petroniuszu. Widzę, że masz coś pokopane z ustawieniami.
1) Cluster u mnie działa poprawnie, jak kliknę na spot to radio melduje mi się dokładnie na qrg. Kliknięcie na band mapę też to samo. Zadnych problemów.
2) Nie muszę klikać na ciąg znaków, wystarczy raz kliknąć i wpisuje mi całą grupę kontrolną. W przypadku zawodów z numerami stref automatycznie wpisuje mi nr strefy którą mogę zmienić.
3) Na skali MMTTY nie ma częstotliwości bo nie ma takiej potrzeby. QRG trx-a masz na band mapie i oknie wpisywania. Czyli są dwa wskazania na jakiej qrg pracujesz. Jeżeli tego nie masz to znaczy coś z ustawieniami nie tak
4) Co do jakości waterfala to nie zauważam tych przypadłości. Wydaję mi się, że jesteś za bardzo przyzwyczajony do Mixa.
5)Gdybyś się dokładnie przyjżał to wcale nie jest to zawiłe. Raz ustawiasz i nigdy do tego nie wracasz.
6)Komunikat ten świadczy o tym, że coś jest nie tak z konfiguracją. U mnie nic takiego nie występuje.
7) Ta duża ilość okienek jest bardzo pomocna. Po kilku zawodach docenisz to i jak się przyzwyczaisz to nie będziesz widział problemu.
8) Co do run/s&p to całkiem nie tak. Możesz sobie ręcznie przestawiać ale też gdy dajesz CQ i póżniej zmienisz qrg to automatycznie przestawia się na run a gdy wrócisz na qrg CQ to automatycznie będzie s&p.
Tak więc i to nie jest problemem.
9) Co do dwóch pól makro to możesz sobie ustawić dla zawodów makra i makra w innym oknie np. spotkasz znajomego to wyślesz mu makro z inny tekstem nie potrzebnym w zawodach. Jeszcze jedno, możesz sobie wybrać makra dla CW, SSB i RTTY/PSK
10) adif mogą wystąpić pewne problemy które generalnie są do pominięcia. Zawsze import mi przechodzi bez problemów. Pewne programy nie trawią adifa z innych progamów. Gdy coś mi się takiego przytrafia to zagłądam na stronę Marka SP7DQR. Tam jest wiele konwerterów.
11) W N1MM nie musisz koniecznie kręcić gałką, możesz używać różnych kombinacji z klawiatury. Patrz help po polsku w dziale Klawiszologia. Przestrajanie trxa zmiana pasm etc.
Jeszcze raz piszę Mix jest kombajnem, który ma za zadanie obsługiwać jak najwięcej funkcji. Natomiast N1MM jest tylko do zawodów i nie można wymagać żeby miał wszystko...Czytając Twój ostatni post jestem pewien, że coś jeszcze nie jest pokonfigurowane jak należy.


  PRZEJDŹ NA FORUM