OK DX RTTY Contest
Jurek napisał Trawestując powiem, że Ty grasz w SWR 1:1. Grając w to przegrasz zawsze.
Aby ukryć porażkę będziesz głosił, że skrzynka zawsze jest niezbędna.

Zapewne masz wiele racji tylko akurat nie w tym przypadku. Owszem na poczatku byłem "fanem" SWR'ów ale kolega SP7WME mnie uswiadomił i przetłumaczył że nie tędy droga.
Odtąd ide inna drogą. Anteny moje nie wykonuje w/g opisów tylko sam projektują na MmanaGal i ten program za mnie oblicza i korzysta pewnie z wykresu Smitha. Ja go nie musze znać szczegółowo.
Porażki jakie odnoszę to takie że do jakiegos DX sie nie moge dowołac od "ręki", albo wypadne w zawodach poniżej "mojego" zamierzonego minimum (bo nie mówie o wygrywaniu).
Sorry Jurku ale troche źle mnie oceniłeś- nie jestem jak Ci sie wydaje oszołomem i wiele już gorzkich porażek w życiu doznałem.
Przepraszam a przy której antenie poniosłem porażkę? Bo jakos nie pamietam (chyba że przy Kozich Rogach- to była moje pierwsza i nie mój projekt).
Przepraszam , troche sie rozpedziłem z tym doradzaniem, faktycznie nie powinienem tak pisać.
Janku- pytasz jaki ma zakres jX w pasmie wykorzystywanym przez antenę?
-jak mierzyłem analizatorem to zachowuje jX zblizone do zera w zakresie około od 100 - do 400 kHz co oczywiście jest nieprawdą bo jX może być równe zeru tylko w jednym punkcie. No to na to pytanie nie odpowiem bo nie wiem
diabeł
p.s. lepiej napiszcie o wrazeniach z zawodów OK DX i sorry za ten off o antenach. Cos mnie poniosło w innym kierunku.


  PRZEJDŹ NA FORUM