Wiadomości DX i propagacyjne
Mam trochę mieszane uczucia związane z samym tematem.

1.
Informacja o aktywności jakiejś stacji tu i teraz to jest news, którego czas życia jest krótszy niż dane kursowe NBP.

2.
Jeżeli ktos siada do stacji żeby popracować to zagłada na PSK Reporter-a, Hamnet, dx-clustery, revers beacony. Przecież chyba nikt nie zamierza przepisywać tu dx-clustera na bieżąco.

Wobec tego po co powielać to co jest i dobrze działa w sieci.
Clustery i RB mają to do siebie, że podają info w czasie rzeczywistym, a tutaj news, że PY3ZD chodzi na JT65a teraz na 21 MHz, będzie wisiał na wieki.

Jednak,
informacja: wybieram się z radiem na Teneryfę już jest warta podania, albo "VK.. bedzie czynny z Heard Island od jutra przez miesiąc" lub "zrobiłem dzisiaj DP0POL z Antarktydy i wiem, ze beda w takich a takich godzinach na PSK.
Takich informacji nigdy za dużo. Czy chociażby info "zaczyna sie tydzień antarktyczny".

Nie przekona mnie argument że "dodatkowo informacje o propagacji".
To co słychać w Kielcach nie musi być odbierane w Szczecinie. Nasze zakresy są na tyle wąskie, że włączając radio i puszczając pierwsze wywołanie wiem kto mnie słyszy i kogo ja słysze..

Podsumowując: IMHO bieżące wiadomości, które sa na bieżąco w necie - NIE. Zajawki o ciekawych stacjach, ekspedycjach, akcjach w przyszłosci (liczonej od zaraz) jak najbardziej. Chwalenie się - fajnie chodzi 18 MHz zrobiłem 4-5 nowych DXCC w tym CE8 - mile widziane. wesoły

Pozdrawiam
Jurek
SP1JPQ & SO1D


  PRZEJDŹ NA FORUM