QRSS - powolna telegrafia
No właśnie zacząłem po angielsku, no bo bloga czytają na całym świecie..........

Generalnie zbudowałem ten TRX w oparciu o kit ze strony www.hanssummers.com za 10 GBP. Działa od pierwszego złożenia w przeciwieństwie do polskich kitów AVT. Podstawa to staranne nawinięcie cewki, potem trochę trzeba pobawić się w ustalenie częstotliwości - ja sprawdzałem na moim ft 857d i drugiej antenie, gdzie jest sygnał, trzeba ustalić skok kluczowania FSK takim skręcanym drucikiem, który jest kondensatorem o pojemności około 1pF oraz moc wyjściową na dotyk - trzeba sprawdzać jak grzeje się tranzystor lub tak jak robiłem to ja - zmierzyć natężenie pola EM wokół płytki - zrobiłem sobie prymitywny miernik do pomiaru względnego z dwóch diod germanowych. Oczywiście gdy ktoś posiada sztuczne obciążenie i czuły miernik mocy na około 100 mW zrobi to dużo lepiej.

Zasilanie stanowi zasilacz od Nokii - daje akurat lekko poniżej 6 V. Drugą opcją są u mnie baterie słoneczne - dobudowałem prosty regulator napięcia redukujący napięcie z 13,8 V akumlatora na 5,6 V.

Zrobiłem skrzynkę, a dla bajeru dodałem diodę LED i woltomierz do kontroli napięcia zasilania.

U Holendów np PA0TAB jestem jedną z najsilniejszych stacji. Moja antena to pełnowymiarowy dipol 5 m nad ziemią.

Gdyby tak wszyscy na świecie nadawali z mocą 100mW............

Petroniusz kiedy spróbujemy QSO na UKF via przemiennik lub może w direct............ Słucham na SR7LD teraz. MIałem nadzieję, że Ciebie spotkam na zebraniu OT-15


  PRZEJDŹ NA FORUM