Alexandersson Day - Transmisja z Grimeton
Cześć Henryk

Tak wybieram się na górkę i tam spróbuję rozciagnąć kawałek anteny.
Niestety nie mam odbiornika VLF, wiec próby będę robił przy wykorzystaniu programu SAQrx.
Może do następnej transmisji w wigilię Świat Bożego Narodzenia uda mi się zmontować, albo nabyć jakiś konwerter.
Szkoda, że już kondycja nie ta bo pokusiłbym się o wyciągnięcie z klubu EKD500 lub Racala które spokojnie pokrywają ten zakres.
Będę również polował na stację SK6SAQ.

Miałem okazję byc w Grimeton w 2006 roku, ale nie w trakcie Alexandersson Day tylko w sierpniu.
W tym roku już za późno, ale w przyszłym będe chciał się wybrać właśnie w ostatni czerwcowy weekend.
Dzień Alexanderssona to ostatnia niedziela czerwca lub pierwsza niedziela lipca, zalezy który dzień jest bliżej daty 2 lipca. W 2013 roku wypada to 29-30 czerwca.

Nawiasem mówiąc Szwecja, a właściwie cała Skandynawia to dosyć ciekawy kierunek dla turystyki radiowej.
Przynajmniej trzy ciekawe miejsca dla KF czyli:
Grimeton - SK6SAQ
Ragunda - SI9AM
i Morokulien - SJ9WL.
Oczywiście dochodzą Alandy OH0.
Półwysep Skandynawski to też cel licznych wypraw UKF, sporo wręcz bezludnych radiowo kwadratów, osiągalnych na 2, 4, 6 metrach via MS.

Jurek
SP1JPQ & SO1D